Bezpečné šroubení – ideální pro agresivní chemikálie

Das Fitting ist das schwächste Glied einer Anlage. Das LQ3-System von SMC ist der Goldstandard: leckagefrei, sicher, wartungsfrei!

Při dopravě agresivních kyselin, zásad nebo jiných nebezpečných chemikálií zařízením dochází obvykle k problémům na nejslabším článku: ve šroubení, který se také nazývá fitinka. LQ3 systém od SMC je zlatým standardem mezi fitinkami.

Kde se používají LQ3 fitinky?

Fitinky jsou jednou z nejdůležitějších oblastí, pokud jde o bezpečnou dopravu agresivních chemikálií. Pokud jsou v systému dopravy chemikálií nedostatky, může dojít k ohrožení bezpečnosti a zdraví zaměstnanců. Kromě toho může samozřejmě dojít k materiálnímu poškození způsobené únikem chemikálií, jako je vysoce koncentrovaná kyselina fluorovodíková, kyselina sírová nebo amoniak.

Z tohoto důvodu kontrola a údržba těchto spojení mezi ventily, filtry, čerpadly a hadicemi potřebuje velkou pozornost a čas. Musíte si být jistí, že je armatura asbolutně těsná (bez úniku).

Fitinky od SMC: bezpečnost a jednoduchost

LQ3 fitinky od SMC Vám zajistí absolutní těsnost systému. Díky patentovanému a sofistikovanému designu Vám ušetří spoustu času.

Jaké jsou největší problémy a rizika spojená s fitinkami? V první řadě se jedná samozřejmě o úniky. Když teplota media stoupá, hadice se rozšiřuje. Poté může dojít k uvolnění matice, sklouznutí hadice z fitinky a úniku chemikálie.

Společnost SMC tento problém vyřešila: systém LQ3 je absolutně těsný i při kolísání teploty od 20°C do 200 °C. Trubka z vysoce kvalitního plastu se samozřejmě při zvyšování teploty rozšiřuje. Na rozdíl od konvenčních systémů však stahovací kroužek táhne hadici zpět do správné polohy, takže hadice nemůže vyklouznout z fitinky.

Zlatý standard pro fitinky

Namísto normálního závitu je každá fitinka od SMC opatřena lichoběžníkovým závitem. Definovaná montážní poloha zajišťuje, že matice zůstane vždy ve správné poloze. Funguje to tak, že se matice během montáže dotáhne k dorazu. Na první pohled je možné zkontrolovat, že je vše správně sestaveno.

Ani po přepravě lodí nebo letadlem není nutné matice dotahovat. Naši zákazníci mohou snadno nastavit a uvést do provozu své vybavení v místě určení. Tím eliminujete často zdlouhavou kontrolu fitinek po transportu a také zdlouhavou údržbu během provozu.

V mnoha případech jsou fitinky instalovány v malých a složitých prostorách a pro jejich údržbu by bylo potřeba rozebrat velkou část systému. Toto riziko naši zákazníci neřeší. Mimochodem naše LQ3 fitinky jsou často porovnávané se systémem Gardena, protože je tak jednoduchý, přímočarý a bezpečný.

Okamžitě naleznete tu správnou fitinku: LQ3 konfigurátor

Každý, kdo hledá v online katalogu správné číslo produktu jistě ocení náš LQ3 konfigurátor. Naleznete zde všechny podrobnosti o produktu a na první pohled zjistíte, která fitinka je pro Vás vhodná. Vyzkoušejte to sami!

Poznámka: při otevírání konfigurátoru musíte povolit makra.