Suck-back jednotka: ventil, který zamezí odkapávání

Žádná kapka nepřijde na zmar, přesné dávkování – kombinovaný suck-back ventil od SMC je řešením pro perfektní procesy.

V analytické chemii jsou kapaliny velmi cenné. V polovodičovém průmyslu často také velmi nebezpečné. Kapající ventily působí problémy. SMC vyvinulo spolehlivé suck-back ventily pro přesné dávkování kapaliny. Ani jedna kapka neunikne.

Je to podobné jako s kohoutkem: Poté, co zavřete kohoutek dojde k odkápnutí několika kapek.

Poslední kapka může hodně znamenat

V polovodičovém průmyslu může mít kapka navíc vážné důsledky. Nejen že se používají agresivní kapaliny, které jsou škodlivé i v minimálních množstvích, ale také může dojít vlivem tlaku nekontrolovaně odkapávající kapaliny k poškození citlivých elektronických komponent.

V lékařské analýze by také nemělo docházet k nekontrolovanému odkapávání kapaliny. Při analýzách vzorků krve nebo moči musí být dávkovány kontrolní roztoky v naprosto přesném množství. Jakákoliv odchylka může ovlivnit výsledek. A u velmi malého množství kapaliny může být ztracena polovina vzorku ztracenou kapkou.

Suck-back ventil zabraňuje odkapávání

Suck-back ventil zajišťuje, že zbytková kapalina je odsána zpět předtím, než odkápne. Tyto ventily jsou nejmodernější v polovodičovém průmyslu a jsou také populární v lékařské technologii.

Suck-back ventily od SMC však dokážou ještě více. Jako specialisté na automatizaci a zkušený partner v oboru může SMC nabídnout širokou škálu komponentů pro ventilovou a regulační techniku a dokonale je kombinovat.

Nejpřesnější dávkování pomocí kombinované suck-back jednotky

Kombinovaný suck-back ventil se skládá z přisávacího a uzavíracího ventilu. Tato kombinace je jedinečná a umožňuje mnohem přesnější dávkování, než je možné u konkurenčních suck-back ventilů.

Nejen že nastavíte přesně nasávané a průtočné množství, ale také pro přesnou regulaci rychlosti otvírání a zavírání ventilů lze použít speciální škrtící ventily. To je důležité především pro to, aby se zabránilo rázům v kapalině.

Perfektní procesy až do konce

Přesné nastavení Vám po vypnutí zajistí trvale uzavřený sloupec kapaliny. Z tohoto sloupce se neztratí ani kapka. Kombinovaný suck-back ventil Vám pomůže zdokonalit Váš proces dávkování.

Chcete vědět víc o kombinovaných suck-back ventilech SMC? Naši odborníci Vám rádi poradí.