Bonded Layer Manifolds, neboli kompozitní bloky z lepených vrstev – účinné řešení pro nejstísněnější prostory

V některých případech je nutno nalézt místo pro velké množství různých spojení i v nejomezenějším prostoru. Bývá tomu tak například v oboru zdravotnické techniky, jsou-li kapaliny nebo plyny přepravovány prostřednictvím mnoha různých kanálů. Kompozitní bloky z lepených vrstev, které společnost SMC nabízí v podobě řady Bonded Layer Manifolds, vynikají i zde svojí mimořádnou kvalitou a kompaktností.

Ventily, hadice i spojovací prvky potřebují místo. A to nemusí být vždy k dispozici. Jak v oblasti analytické techniky, tak i v oblasti zdravotnické techniky je nutno sestavovat složitá spojení, která jsou uspořádána v co nejmenším prostoru.

Co jsou výrobky řady Bonded Layer Manifolds?

Pod názvem Bonded Layer Manifolds jsou vyráběny kompatkní bloky, které zajišťují přepravu kapalin nebo plynů všude tam, kde již není k dispozici místo pro hadice, ventily a spojovací prvky. Tyto bloky sestávají z jednotlivých vrstev (Layer), ve kterých se frézováním vytvářejí různé kanálky pro tekutiny. Poté se vrstvy, které jsou přesně vzájemně slícovány, pokládají jedna na druhou a za přesně stanovených tlakových a teplotních podmínek se vzájemně dokonale spojují za vzniku tvarované struktury v bloku (za použití postupu známého jako Bonding).

Největší výhody: Takto vyrobené bloky mohou jednak obsahovat stovky průtočných kanálků uspořádaných v nejmenším prostoru a zárověň být přesně implementovány do příslušných přístrojů. Současně lze bez problémů realizovat integrované funkce, jakými jsou například nádrže nebo zásobníky, přičemž použitím bloků řady Bonded Layer Manifolds se lze zcela vyhnout vzniku mrtvých objemů.

Pro naše zákazníky jsou obzvláště přínosné tyto skutečnosti: Jedná se o řešení typu plug-and-play. Nemusíte nic složitě zapojovat, nýbrž stačí pouze osadit příslušné zařízení rozdělovacím blokem a postup je dokončen. Rovněž náklady na údržbu jsou nulové.

Při výrobě jde hlavně o požadavky zákazníka

Rozdělovací bloky Bonded Layer Manifolds jsou vždy kusově vyráběné produkty, které jsou navrženy přesně na míru podle konkrétního požadavku. Při spolupráci se společností SMC můžete navíc využívat výhody vyplývající z dlouholetých zkušeností. Než zahájíme výrobu, provedeme analýzu vašich schémat zapojení a projednáme s vámi přímo na místě, jak má vypadat nejvhodnější uspořádání drah průtoku tekutin.

Jakmile obdržíme vaše schéma zapojení, navrhneme konstrukční uspořádání bloku, které může být v případě potřeby ještě dále přizpůsobováno. Pro vás to znamená nejvyšší míru bezpečnosti, a to díky tomu, že: v prvé řadě je blok Bonded Layer Manifold navržen přesně podle vašich požadavků a za druhé nedojde ke zvýšení nákladů způsobenému špatnou specifikací bloků zadávaných do výroby.

SMC: Vaše lokální podpora

Hledáte speciální řešení? Obraťte se tedy na nás. Bez ohledu na to, kde se váš podnik nachází, je vám společnost SMC vždy nablízku. Naši pracovníci vám ochotně poradí přímo na místě!