Čerpadla pro agresivní chemikálie

Čerpadla pro agresivní chemikálie – nic nezůstane stát!

Když musí čerpadla pracovat s kyselinami nebo zásadami, dojdou rychle na hranice svých možností. Pokud nejsou vyrobeny v SMC. Protože naše čerpadla pro agresivní chemikálie vyhoví i nejvyšším nárokům.

Všichni znají ten problém: Vaše čerpadlo přepravuje vysoce agresivní kyseliny, které potřebujete pro úpravu povrchu brýlí, křišťálů nebo jiných produktů. A najednou se bez varování zastaví a výroba stojí. Může trvat celé dny, než namontujete potřebný náhradní díl nebo vyměníte celé čerpadlo. To není jen nepříjemné, ale také neekonomické. Zejména pokud včasné dodací lhůty závisí na hladkém chodu vašeho zařízení.

Proč se čerpadla pro agresivní chemikálie zastavují

Ve většině případů jsou na vině předčasného zastavování čerpadel dvě slabá místa. Chemikálie prolínají – částice pronikají umělohmotnou membránou – a útočí na za ní ležící kovové šoupátko, které potom rychle koroduje a nemůže se pohybovat. Druhý problém je většinou způsoben levnějšími plasty, které se deformují trvalým stykem s chemikáliemi.

Proto společnost SMC vyvinula speciální čerpadla pro agresivní chemikálie, která bodují velmi dlouhou životností a bezporuchovým provozem. Místo šoupátek z nerezové oceli používáme keramická šoupátka, která nemohou korodovat. A náš speciálně upravený, tvrzený PTFE pro zpětné ventily nikdy nezmění svůj tvar – takže čerpadlo může vykonávat svou práci bez přerušování.

Speciálně navržená čerpadla pro všechny podmínky

Čerpadla si často vytrpí své. Musí přenášet kapaliny na velké vzdálenosti a do velkých výšek, překonávat gravitaci a vyrovnat se s tlakovými ztrátami, kterých si často nikdo ani nevšimne. Toto všechno dále zkracuje jejich životnost. Když se potom ještě špatně propočítá průřez a čerpadlo je navrženo příliš malé, jsou prostoje ve výrobě nevyhnutelné. Sáhnout po příliš velkém čerpadle ale není nevyhnutelné drahé řešení.

SMC vám pomůže najít správné čerpadlo pro vaši aplikaci. Naše čerpadla pro agresivní chemikálie šetří čas i peníze: Dodávají se ve dvou provedeních (1-20 l/min a 5-45 l/min), jsou prakticky bezúdržbová, mají dlouhou životnost a zaručují vám hladký průběh výroby.

Máte zájem o solidní čerpadlo s dlouhou životností pro vaši výrobu? Tým z SMC vám rád poradí!